Vida György közel húsz éven át dolgozott a Paksi Atomerőműben, ahol mindvégig aktív és elismert tagja volt a munkavállalói közösségnek, és a mai napig is, nyugdíjas éveiben is megbecsülés veszi körül.
Pestről költözött Paksra 1982-ben, és azóta egészen nyugdíjba vonulásáig, 2000-ig villamos szakterületen dolgozott technikusként, illetve műszaki ellenőrként. Szorgalmáért, példamutató
magatartásáért, kiemelkedő szaktudásáért méltán nyerte el a Paksi Atomerőmű magas elismerését, a Céggyűrű kitüntetést.
Aktívan kivette részét a közösségi tevékenységekből is. A PADOSZ iránti elkötelezettsége nyugdíjba vonulása után is megmaradt, a mai napig számíthatnak segítő közreműködésére.
Hosszú időn keresztül látott el feladatokat szakszervezeti főbizalmiként, részt vett az Üzemi Tanács munkájában, a PADOSZ Nyugdíjas Tagozatának alapító tagja, tagozatvezető-helyettese, a megyén kívüli nyugdíjas szakszervezeti tagok összekötője. 2009-ben elsők között részesült az Öt Évtizedes Szakszervezeti Tagság elismerő emlékplakett kitüntetésben. Több évtizedes szakszervezeti tevékenységét EVDSZ aranygyűrűvel jutalmazták. Az EVDSZ Nyugdíjas Tagozatának elnökhelyettesévé választották. Ez évben második alkalommal részesült a PADOSZ kiváló aktivistája kitüntetésben. Szakmaszeretetét, elhivatottságát jellemzi, hogy felnőtt villanyszerelőket segít a FAM vizsga (feszültség alatti munkavégzés) megszerzésében. A Magyar Elektronikai Egyesület (MEE) helyi szervezetének Paksra kerülése óta tagja.
Az egyesület országos kongresszusának választott küldötte. Három évre szóló megbízását a tagság érdekeit képviselve nagy igyekezettel végzi. Aktív tagja civil szervezeteknek is, így a Paksi Atomerőmű Nyugdíjasklubnak. Részt vállal különböző teendők ellátásában. Személyét nagy tisztelet és szeretet veszi körül.
Szívesen segít másoknak, önzetlenül végez szakmájához kapcsolódó javításokat ismerősei számára. Gondolatait, véleményét szívesen osztja
meg másokkal, írásai rendszeresen jelennek meg a Forró Drót újságban és a PADOSZ havi lapjában.
Családi körben is aktivitás jellemzi. Unokái gyakran felkeresik, az iskolai szüneteket második otthonukban, Gyuri papánál töltik. Kedvükre finom ételeket készít, de figyelemmel kíséri a tanulmányi eredményüket is, és segíti, korrepetálja őket különböző tantárgyakból.
Unatkozni nincs ideje. A tétlenséget nem ismeri. Bár családi házában felesége elvesztése óta egyedül él, az unokák színessé teszik életét. A kerti munkákat, a ház körüli tennivalókat örömmel végzi. Gyuri bácsi munkás élete, önzetlensége, segítőkészsége minta lehet sokak számára, hisz örömet, boldogságot, jó érzést hozott számára. Mindemellett jó látni, megtapasztalni azt is, hogy a család, a közösség mindezért hálás, elismeréssel illeti.
Gyuri bácsi 2016. decemberében töltötte be a 75. életévét. Ez alkalomból további örömteli munkálkodást, aktivitást, jó egészséget, sok szeretetet kívánunk neki!
Vörösmarty Mihály gondolatait idézve:
„Szólj, gondolj, tégy jót, s minden szó, gondolat és tett tiszta tükörként fog visszamosolyogni rád.”
Lovásziné Anna
A portré a Forró Drót2017. január 31-én megjelent számában is olvasható.
Küldje tovább! | Nyomtatható verzió | Vissza a lap tetejére |
EVDSZ 2018. évi Rendezvényterve
EVDSZ 2018. évi Munkaprogramja
EVDSZ PROGRAMALKOTÁS 2018-2023
Aláírásra került a Villamosenergia-ipari Bér- és Szociális Megállapodás 2018-ra vonatkozóan
Villamosenergia-ipari Ágazati Kollektív Szerződés (2017. január 1-től)