A szakértői bevonás melletti - a két fordulót megélt - szakasz lezárult. Összegzett szakértői anyag nem lett kiadva, mivel a két szakértői megközelítésben - a szakszervezetek szerepének, helyének, jogának megítélésében - nem egyeztek az álláspontok. Abban viszont egyetértés mutatkozott, hogy a nyugdíj korkedvezményre vonatkozó jogszabályok nem kezelik helyén a Paksi Atomerőműben lévő sugárveszélyes munkaköröket (és eddig nyugdíj korkedvezményre jogosítókat) ezért azok változtatásra, korrekcióra szorulnak. A munkáltatói oldalnak a PADOSZ és a Munkástanács által aláírtan 2008. február 6-án átadásra került egy javaslatcsomag a kérdés megoldására.
A javaslatban a szakszervezeti oldal megerősítette álláspontját, hogy a nyugdíj-korkedvezmény szabályozóit módosítani kell, valamint kifejezte készségét, hogy kész a munkáltatóval ez ügyben együttműködni. A szakszervezeti oldal az új szabályozók módosításának folyamatában aktívan részt kíván venni, jogot formál arra, hogy a szabályozás szövegtervezetébe érdemi beleszólása, véleménye lehessen. A PADOSZ és a Munkástanács által átadott dokumentumban, javaslatot tett a két szakszervezet,
hogy a nyugdíj korkedvezményről folyó tárgyalásokon legyen szó, a
"bébi nyugdíj” intézményének bevezetéséről, illetve a majdani megállapodásban szerepeljen a jelenleg 40 órás munkahétben dolgozó munkavállalók munkaidejének heti 36 órára történő csökkentése.
A munkáltatói oldal miután kézhez kapta a hivatkozott dokumentumot, az utolsó tárgyaláson egyrészt nyilatkozott annak egyes pontjairól, ahol elfogadta azokat, ígéretet tett az egyik kezdeményezés kidolgozására ("bébi nyugdíj” intézménye), valamint közölte, hogy 40 órás munkahétről 36 órás munkahétre történő - a teljes PA Zrt-s munkavállalói állományra vonatkozó - javaslattal kapcsolatban kikéri a MÉSZ szakszervezet véleményét is, majd annak birtokában válaszol a PADOSZ és a Munkástanács felvetésére.
A tárgyalások folytatására várhatóan a 8. héten kerül sor.