Az ATOMIX Kft. munkavállalói közül már több száz fő tagja a PADOSZ-nak.
A dinamikusan növekvő tagságból fakadóan a tisztségviselői kör is folyamatosan bővült az elmúlt 3-4 év alatt. A választott tisztségviselők száma az üzemi tanácsi és munkavédelmi képviselőkkel, a munkavállalói felügyelőbizottsági tagokkal együtt már megközelíti az ötven főt. Az év elején született a gondolat a PADOSZ vezetői részéről, hogy egy ilyen tekintélyes létszámú tisztségviselői körrel az évenkénti szokásos balatonfüredi képzésén túl is foglalkozni kell, hiszen arra szükség és igény van. A kétnaposra tervezett képzésre a festői környezetű faddi Volent-öbölben került sor. Sajnos az eredetileg tervezett létszám a nem várt és így nem tervezhető események miatt kicsit leapadt, azonban a résztvevők aktivitása pótolta azt.
Ilyen jellegű képzésen először vett részt a műszaki igazgatóság fiatal mérnöke Molnár Mihály, aki így emlékszik vissza a két közösen eltöltött napokra:
– A program délutáni kötetlen, éjszakába nyúló beszélgetéssel kezdődött. A következő nap első előadója Vámos István, az ÉTOSZ igazgatóhelyettese volt. Az előadás témája: a Munkatörvénykönyvében megfogalmazott különbségek a „rendes” és a kölcsönzött munkaviszony között. Az előadó beszélt a szakszervezet lehetőségeiről a kölcsönzött munkaviszonyú foglalkoztatás negatív hatásainak csökkentése, kompenzálása érdekében. Előadásának folytatásában pedig ismertette a munkavállalói részvételi intézményeket: Az üzemi tanács, a felügyelő bizottság, a munkavédelmi képviselők törvényekben biztosított jogait, feladatait. A délutáni előadás alkalmával Major Gábor, a VDSZSZ elnökhelyettese ismertette a szakszervezeti mozgalom helyzetét, az érdekegyeztetés országos, ágazati rendszerét Magyarországon. Összehasonlította az ágazatbeli hazai és európai uniós béreket, ismertette a szakszervezeti részvételi intézmények működését Európában. Az első nap programja fórummal zárult, amelyen Major Gábor és a PADOSZ vezetői, dr. Kiss Mihály vezetésével válaszoltak a tisztségviselők kérdéseire. A vacsoráig, majd azt követően is folytatódó fórumon a feltett kérdések az Atomix Kft. dolgozóinak nyugdíjaztatása, a fiatal munkaerő felvétele, a mentori program, a szociális juttatások és a bérek felzárkóztatása témaköreit érintették.
A program harmadik napján Bocsor István, a PADOSZ elnökhelyettese tájékoztatást adott a bizalmik, főbizalmik feladatairól, jogairól. Ismertette az új tagokkal a szervezeti felépítést, a jogosítványokat. A tisztségviselők (és jelöltek) megismerhették a kollektív szerződés tartalmát, funkcióját. Hallhattak a résztvevők a PADOSZ időszerű feladatairól, a 2005. évi bérmegállapodás utómunkálatairól, az önkéntes pénztár munkáltatói támogatásáról szóló tárgyalások helyzetéről. A tisztségviselői kör előzetesen informálódhatott a kft. kollektív szerződésének tervbe vett – a szakszervezet által javasolandó – módosításáról. Az előadás a feltett kérdések megválaszolásával, a vélemények ismertetésével és az elhangzottak értékelésével zárult.
A képzést értékelve a résztvevők egyöntetűen kinyilvánították, hogy azt hasznosnak és sikeresnek tartják. Megítélésük szerint a „külön rájuk szabott” bizalmi képzés nagymértékben segítheti őket az érdekvédelem „útvesztőiben” történő eligazodásban, másrészt az egymás és a vezetők megismerése, a szorosabb, szinte baráti kapcsolatok kialakulása is segíti a jobb együttműködést, az összefogást. Igényként megfogalmazásra került a tisztségviselők által, hogy az ilyen és ehhez hasonló képzésekre a továbbiakban is szükség lesz.
Talán szerénytelenség nélkül kijelenthető és a PADOSZ vezetése is úgy ítéli meg, hogy ezzel az első és jól sikerült képzéssel hasznos és folytatandó hagyomány teremtődött a PADOSZ-Atomix szakszervezeti csoportosulás életében. Köszönet érte a szervezők, az előadók és a résztvevők munkájának.