A fiatalok június 2-án délután érkeztek Budapestre, a Kék Duna Oktatási Központba, ahol előzetes beszélgetések zajlottak le a következő napok témáival kapcsolatban. Fontos momentum volt még, hogy a tagozat bemutatkozó kisfilmjét készítette el, melyben a megjelentek tevékenyen részt vettek.
Szűcs József a fő koordinátor a szerkesztésben, hiszen a végleges formát ő vágja össze és látja el audióval, feliratokkal. Minden fiatal lelkesen adott ötleteket ahhoz, miként jelenjen meg a tagozat a nyilvánosság felé, hogyan lehet felkelteni az érdeklődést azon közösség iránt, mely az iparági fiatalokat fogja össze és a kapcsolattartás fő színtere.
Napjainkban szükséges megtalálni annak formáját és módját, milyen eszközökkel lehet populitást adni a szervezetnek és annak programjainak.
A tagozat meg van róla győződve, csak a publicitás széles körűvé tétele segíthet azon, hogy az érdeklődést felkeltsék és erősítsék az iparág és az iparágban működő szolidaritás iránt, melyet a szakszervezet jelent és megjelenít.
Az üzenetnek egyértelműnek kell lennie – remélhetőleg a bemutatkozás sikerül és minél több fiatal munkavállaló részt kíván majd venni a közös munkában, a közös tevékenységben, a közös élményekben.
Munkajogi, munkaügyi kérdések és válaszok hangzottak el az EVDSZ Ifjúsági Tagozatának továbbképzési programján, melyen fő előadó dr. Kiss Mihály szakértő volt, illetve meghívott vendégként tartott előadást Kovács Géza, a Munkaügyi és Döntőbírói Szolgálat (MKDSZ) vezetője. Legfőbb témák természetesen az érdekvédelmi szervezetek, tisztségviselők jogai, a jogok használatának gyakorlata volt, illetve a munkaügyi konfliktusok és az ezekre adott válaszok voltak.
Az előadások napjának reggele hamar eljött, az előadó Kiss Mihály transzparensekkel is alátámasztotta mondandóját: Sikerült a komoly jogi témát számos egyedi és konkrét esettel fűszerezni, melyhez természetesen hozzájárult a jogi szakértő két évtizedes tapasztalata, melyet a PADOSZ élén szerzett. Sok téma került elő, melynek mindenki örülhetett: Nem elég egyszer és kétszer, sokszor kell tudatosítani azokat a jogokat, melyek a munkavállalók képviselőjét megilletik. Mit tehet a vitákban, hogyan tájékoztatja a dolgozókat, milyen védelem áll rendelkezésére és nem utolsósorban miként ápolhat hasznos és mindkét fél megelégedésére való kapcsolatot a munkáltatói oldallal.
-Határozott fellépés és némi kurázsi kell ahhoz, hogy valakiből eredményes szakszervezeti tisztségviselő váljon – hangsúlyozta az előadó, majd összehasonlította a hazai viselkedésformákat és attitűdöket a határon túli érdekvédelmi szervezetekkel és képviselőikkel.
Számos kérdés hangzott el a különböző társaságcsoportoktól és cégektől érkezők részéről, majd gyakorlati útmutató következett. Csoportok és témák szerint ki-ki előadhatta kommunikációs készségét és elméleti tudását a szituációs gyakorlatokban.
Kovács Géza az MKDSZ vezetője a szervezet tevékenységét és munkáját mutatta be, kis történeti áttekintéssel. Kiemelte azokat a helyzeteket, mikor a szervezet hatékony segítséget adhat a felek számára – munkáltatók és munkavállalói oldal – illetve mikor kerül sor a tanácsadói feladatok ellátására.
Az előadások folytatódtak a szombati napon is, az elhangzottak sok-sok hasznos útravalóval látták el a fiatalokat.
Még több kép látható a Facebook oldalunkon itt.
(Fotók: Nagy Gábor, Lóczy Erzsébet)
Küldje tovább! | Nyomtatható verzió | Vissza a lap tetejére |
EVDSZ 2018. évi Rendezvényterve
EVDSZ 2018. évi Munkaprogramja
EVDSZ PROGRAMALKOTÁS 2018-2023
Aláírásra került a Villamosenergia-ipari Bér- és Szociális Megállapodás 2018-ra vonatkozóan
Villamosenergia-ipari Ágazati Kollektív Szerződés (2017. január 1-től)