2015. Július 1-től hivatalosan is a Veolia Energia Magyarország Zrt. tulajdonába került a debreceni és a nyíregyházi erőmű, a társaságcsoport hosszú távon gondolkodik a magyarországi távhőtermelő piacban - hangsúlyozták a társaság képviselői. Ezzel egyidőben új vezetőket is kineveztek a cég élére, mivel a korábbi vezető - bő 20 év után - máshol folytatja.
Erről számolt be a hvg.hu
Megszületett a cégbírósági végzés, amelynek értelmében július 1-jén a Veolia Energia Magyarország Zrt. tulajdonába került a debreceni és a nyíregyházi erőmű. A Veolia Energia Magyarország Zrt. (korábbi nevén Dalkia Energia Zrt.) és a korábbi tulajdonos E.ON Hungária Zrt. 2014. szeptember 2-án írt alá megállapodást a debreceni és nyíregyházi erőmű átvételéről. Az ügyletet 2015 márciusában a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) is jóváhagyta.
A tranzakció a lakossági távhőszolgáltatást közvetve érinti, ugyanis ezért a szolgáltatásért a helyi, városi távhőszolgáltatók felelnek. Ez utóbbi társaságok állnak közvetlenül szerződésben az ügyletben érintett fűtőegységekkel, hőenergiát vásárolva tőlük távfűtési feladataik ellátására. Tehát az egyes fogyasztók a változásból semmit sem érzékelnek; az erőművek tulajdonosváltása a távfűtés napi működését nem befolyásolja.
„A három legfontosabb cél az ellátásbiztonság erősítése, a költséghatékonyság javítása, valamint a fenntarthatósági szempontok érvényesítése, a helyben élők érdekeinek figyelembe vétele mellett. Így azt is meg kívánjuk vizsgálni, hogy milyen lehetőségek vannak a helyi távhőrendszer fejlesztésére, valamint ennek részeként a külső energiaforrásoktól való függőség mérséklésére és a megújuló energiaforrások bevonására a helyi energiaigények kielégítésébe” – fogalmazott Vollár Attila. A Veolia Energia Magyarország Zrt. képviselője szerint erre jó referenciaként szolgálhat a pécsi energetikai rendszer. Mint ismert, a Veolia Energia Magyarország Zrt. által a pécsi erőműben végrehajtott beruházásoknak köszönhetően Pécs az első megyei jogú város Magyarországon, amelynek távhőellátása száz százalékban biomassza tüzelésen alapul, megszüntetve a település függőségét a külföldi fosszilis energiahordozóktól.
A cég ezügyben kiadott kommünikéjéből akkor kimaradt, hogy a Veoilánál ezzel egyidőben a cégvezetésben is változások történnek.
A Veolia Energia Magyarország Zrt. energia üzletágának irányítását július 1-jével Varga Tamás vette át, aki nyolc évet műszaki igazgatóként dolgozott korábban, de 15 éve van a cégnél.
A pécsi erőművet működtető Pannonpower társaságcsoport irányításáért is új vezető felel e hónap elejétől. A pozícióra a 20 éve a vállalatcsoportnál dolgozó Rudolf Pétert nevezték ki, aki egyébiránt a Biomassza Erőművek Egyesületének főtitkáraként a szakmai szervezet munkáját is irányítja.
Az eddigi vezető, Péterffy Attila több mint 20 év után döntött úgy, hogy máshol folytatja.
forrás: hvg.hu
A cikkek teljes terjedelemben olvashatóak:
Végleg kitolatott az E.On Debrecenből és Nyíregyházáról
Vettek két erőművet - elköszönt a vezér
Küldje tovább! | Nyomtatható verzió | Vissza a lap tetejére |
EVDSZ 2018. évi Rendezvényterve
EVDSZ 2018. évi Munkaprogramja
EVDSZ PROGRAMALKOTÁS 2018-2023
Aláírásra került a Villamosenergia-ipari Bér- és Szociális Megállapodás 2018-ra vonatkozóan
Villamosenergia-ipari Ágazati Kollektív Szerződés (2017. január 1-től)