Dr. Balázs Eszter beszerzési jogászként dolgozik az EDF DÉMÁSZ Zrt.-nél és több éve tagja az Egymásért - Együtt Alapítvány kuratóriumának. Az intézmény legutóbbi ülésén tájékoztatást adott az alapítványban végzett munkájáról. Hogyan látja egy bennfentes az iparágban működő és sokaknak nagy segítséget nyújtó szervezet tevékenységét? - többek között erre is kíváncsiak voltunk.
– Kedves Eszter, a mindennapokban mivel foglalkozol?
– Az EDF DÉMÁSZ Zrt. Logisztikai Szolgáltató Központjának beszerzési osztályán dolgozom, a beszerzés jogi kontrollját látom el. Pályafutásomat 2002-ben kezdtem a társaságnál, a jogi irodában jogtanácsos voltam, majd jóléti, ellátási csoportvezetőként béren kívüli juttatásokkal foglalkoztam. Ekkor kerültem kapcsolatba az alapítvány tevékenységével.
– Mióta veszel részt ebben a munkában?
-2007 óta vagyok az alapítvány kuratóriumának tagja.
– Milyen feladatokat látsz el benne?
– Évente az EDF DÉMÁSZ intranetes felületén, a „kWház"-ban meghirdetjük a rekreációs lehetőségeket, a jelentkezőket szükség szerint tájékoztatom a lehetőségekről, a beutalás rendjéről, a beszerzendő orvosi javaslatról és kiállítom a beutalót. Karácsonykor személyesen viszem el a rászoruló munkatársaknak az alapítványi segélyt.
– Hogyan ítéled meg az alapítvány szerepét, működését az iparágban?
– Úgy gondolom, hogy ha nem is hiánypótló, de mindenképpen rendkívül hasznos az alapítvány munkája. Sok munkavállalónk az alapítvány segítsége nélkül nem jutna megfelelő rehabilitációs lehetőséghez és a karácsonyi készpénzes segítség is példa nélküli. A mi társaságcsoportunknál működik egy másik alapítvány - EDF DÉMÁSZ a Rászorulókért Alapítvány -, az is hasznos segítséget nyújt betegség, szociális rászorultság, haláleset, gyermekszületés esetén.
– A kuratóriumi tagok miként tartják a kapcsolatot egymással?
– Évente a kuratóriumi üléseken találkozunk, akkor beszéljük meg a felmerülő feladatokat és az elkövetkező tevékenységet, illetve minden tag feladatokat is vállal és beszámol a helyi folyamatokról. Természetesen telefonon és e-mailben is fordulhatunk egymáshoz.
– Az alapítvány helyi „kirendeltségében” miként folyik a munka?
– Az alapítványi ügyintézést ketten végezzük, Hódiné Tóth Katalin segítsége nélkül nem működne a munka. Az üdülésben és a saját HR-területen szerzett gyakorlatára támaszkodom, rendkívül sok empátiával kísérve a tevékenységünket.
– Hogyan látod az iparágban a munkavállalók testi és lelki állapotát?
– Manapság általánosságban elmondható, hogy az emberek nem foglalkoznak sem a testi, sem a lelki egészségükkel. A legfontosabb a munkahely megtartása, a megfelelés, még a saját kárukra is. Ezért fontos, hogy a tényleg rászoruló, kimerült munkatársakat a megfelelő rehabilitációs, rekreációs lehetőséggel találjuk meg.
– Te sportolsz-e valamit az erőnlét megtartásaként?
– Igen, minden nap élek nagy szenvedélyemnek, a spinningnek, ezen felül úszom és néha aerobikozom.
L. E.
Küldje tovább! | Nyomtatható verzió | Vissza a lap tetejére |
EVDSZ 2018. évi Rendezvényterve
EVDSZ 2018. évi Munkaprogramja
EVDSZ PROGRAMALKOTÁS 2018-2023
Aláírásra került a Villamosenergia-ipari Bér- és Szociális Megállapodás 2018-ra vonatkozóan
Villamosenergia-ipari Ágazati Kollektív Szerződés (2017. január 1-től)