A negyvenöt esztendős Egyházy Sándor 1982-ben, a Közlekedési és Távközlési Műszaki Főiskola elvégzése után került az ÉDÁSZ vállalat Győri Üzemigazgatóságára, ahol erősáramú tervezőként dolgozott 1987-ig.
Ezután a városi kirendeltségre került, mint kirendeltségi technikus, 1995-ig. Az áramszolgáltatás privatizációja után felgyorsultak számára az események, az aktuális átszervezéseknél mindig új munkakört látott el. Volt értékesítési csoportvezető, üzemviteli csoportvezető, műszaki vezető, vállalkozási szakértő. Jelenleg a Győri Műszaki Szolgáltató Központban dolgozik szolgáltatási mérnöki beosztásban. Több mint 70%-os támogatottsággal lett üzemi tanácstag, ezáltal pedig az új elnök.
Munkáját tekintve igen alapos embernek ismerik. Mielőtt meghozná a döntést egy-egy kérdésben, több irányból közelíti meg az aktuális problémát. „Mindig igyekszem a maximumot kihozni magamból, nem vagyok híve az állandó és felesleges szócséplésnek” - mondja.
Egyházy Sándorral, az E.ON Észak-dunántúli Áramszolgáltató Rt. Üzemi Tanács elnökével szakmai pályájáról beszélgetünk.
– Mióta vagy tagja a szakszerve-
zetnek és az üzemi tanácsnak?
– A szakszervezetbe 1987-ben léptem be üzemi tanácselnök elődöm, Szalai Miklós agitálására. Még ebben az évben bizalmivá választottak és bekerültem a győri üzletigazgatóság helyi szintű testületébe is. Az üzletigazgatóságok megszűnése után területi szakszervezeti képviselőnek választottak a kollégák és így az ÉVISZ szakszervezeti tanácsának is tagja lettem. Az üzemi tanácsnak 1993 óta vagyok tagja. 2004 novemberében a választások során újra bekerültem az üzemi tanácsba, ahol az üzemi tanács tagjai elnöknek választottak. Szeretném megköszönni a kollégáknak a választásokon való aktív részvételt és az üzemi tanács tagjainak az irányomban mutatott bizalmat.
– Mi motivált éveken, évtizede-
ken keresztül, hogy az érdekvé-
delem területén tevékenykedj?
– Az érdekvédelmi munkámban mindig a kollektíva érdekeit szem előtt tartva tettem meg javaslataimat.
Igyekeztem segíteni munkatársaimat ügyes-bajos dolgaik megoldásában és a körülményekhez képest mindent megtenni érdekeink védelmében.
– Voltak-e nehézségeid a szak-
szervezeti munkában?
– A múltban voltak bizonyos problémák, de a mostani helyzetet tekintve nem érdemes szerintem a múlttal foglalkozni. Jelenleg szerencsére más a helyzet, a munkahelyi vezetőm és a kollégáim is támogatnak abban, hogy a munkám mellett el tudjam végezni az érdekvédelemmel kapcsolatos feladatokat. Nekik külön köszönöm a segítséget.
– A szakszervezet jelöltjeként
választottak be a 11 fős üzemi
tanácsba, aminek az elnöke
lettél. Milyen lesz a munka-
megosztás az üt.-n belül?
– Nálunk az üzemi tanács elnöke eddig függetlenítettként dolgozott, ezért több ideje volt az üzemi tanács ügyeivel foglalkozni, az aktuális munkák nagy részét saját maga végezte el. Nekem az elnöki posztot a munkám mellett kell ellátnom, ami csak úgy lehetséges, ha az üzemi tanács tagjai az eddigieknél jobban kiveszik a részüket az érdekvédelmi munkából. Ezért terveim között szerepel, hogy az üzemi tanács tagjai között bizonyos mértékű munkamegosztást vezessek be. Az iparágban a többi üzemi tanácsnál már régebb óta így van, lehetséges, hogy tanácsokat kérek tőlük a munkám minél hatékonyabb elvégzéséhez.
-E-
(Forrás: "forró drót" újság 11. évf. 3.sz.)