2004 és 2007 között a hivatalos statisztikák szerint negyven százalékkal nőtt az emberrablások száma Mexikóban. Tavaly 751 emberrablást jelentettek be, de egy kutatóintézet adatai szerint a valós szám hétezer körül lehet.
Belegondolok, hogy milyen ország lehet, ahol ilyen számban rabolnak gyerekeket?? Beleborzongok.
Legtöbben a karjukba kérik a beültetést, a bőr és az izom közötti részbe, ahol nem látszik. A jeladó egy nagyobb GPS-eszközhöz kapcsolódik, amit a kliens magánál tart. Ha bajba kerül, megnyom rajta egy pánikgombot, és onnantól kezdve a cég észleli a tartózkodási helyét. A technológia bírálói szerint az eszköz csak kicsit jobb, mint az autókba szerelhető álriasztók, ugyanis a bőr alá ültetett apró jeladó önmagában semmire sem jó, a külső eszközt viszont az emberrablók könnyedén észrevehetik és megsemmisíthetik.
Röhejes, van egy apró mobiltelefonom amihez tartozik egy 12 Kg-os aksi.
A csipet négyezer dollárért ültetik be, a nyomkövető szolgáltatás éves díja további kétezer-kétszáz dollár évente.
Szerencse a bajban, hogy nem drága a kütyü kb. 600 000 Ft és naponta még 1000Ft a nyomkövetés még a hülyének is megéri.
Packázik a hivatal?
Az Indexen olvasom: Tíz évre titkosították a BKV tanulmányát
Felháborítónak tartja a Lakossági összefogás Budafok 2008 mozgalom, hogy a BKV nem ad ki számukra egy járatmódosításról szóló szakvéleményt az adatvédelmi törvényre hivatkozva. Szerintük ugyanis a tanulmány őket igazolná, az erőltetett járatmódosítási tervek ellenében. A BKV jogi osztálya levélben az adatvédelmi törvényre hivatkozva megtagadta a szakvélemény kiadását, mondván, hogy a döntéselőkészítő munkaanyag a keletkezésétől számított tíz évig nem nyilvános. Mindemellett a levél szerint a titkos munkaanyag nem tartalmaz adatotokat, amelyek a kijelölt útvonalak alkalmatlanságára utalnának.
Gondolom, a tanulmány olyan szupertitkos információkat tartalmaz melyek napvilágra kerülése esetén hazánk elsődleges Al-kaida célponttá válhatna. Sőt elképzelhetőnek tartom, hogy az Oroszok akár már másnap bevonulnának Magyarországra. Mi más indokolhatná az óvatosságot? Különben is mit akarnak ezek az emberek? Majd a BKV tudja, majd a BKV eldönti. Milyen alapon akarnak beleszólni az őket is érintő döntésekbe?
Forrás:Tenczer Gábor 2008. 09. 11.