A találkozás célja a villamosenergia-iparág hagyományainak megőrzése, az emberi kapcsolatok erősítése, a sakk népszerűsítése és a sportbarátság ápolása. A verseny védnökei Vas László vezérigazgató, Hornyák István pénzügyi igazgató, a VESE elnöke és Szegedi Tibor általános igazgató. Az Előkészítő és Szervező Bizottság vezetői Kemenesi Sándor és Tóth József, akik Fekete István országos versenybírót kérték fel a bírói feladatok ellátására.
A szervezés folyamatáról Tóth József tájékoztatott.
- A tíz tagú bizottság folyamatosan kapcsolatot tart fenn az iparági sakkbizottsággal. Az előkészületek nagyon jól haladnak, a helyszín biztosított a Hotel Panoráma Üdülőben, a díjak és tárgyjutalmak beszerzése is befejeződött. Kiküldtük a találkozókra a meghívókat, a jelentkezéseket április 20-ig fogadtuk, ez alapján állítottuk öszsze a konkrét programot.
- Miért a sakkverseny lebonyolítását vállalta az erőmű?
- Ez már a harmadik alkalom, hogy mi rendezzük a találkozót, az eddigi sikeres, jó hangulatú versenyek is gazdagítottak minket élményekkel, illetve kellő tapasztalattal rendelkezünk. A helyszín nagyon alkalmas a versenyre, természetesen ehhez minél több résztvevő megjelenése szükséges. Reméljük számos iparági kolléga megtisztel majd részvételével.
- Hogy készülnek?
- A Vértesi Erőműtől összesen tíz játékosunk indul a megmérettetésen. NB II-es csapatunk is van, hetente egyszer tartunk edzéseket.
- Hogyan alakul a program, a játékok menete?
- Az egyéni versenyek az első napon zajlanak 11 fordulós svájci rendszerben, a következő napon tartjuk a 4-4 fős csapatok játékát körmérkőzéses formában. Az értékelést a legtöbb szerzett pont alapján tesszük meg, a legjobbakat serleggel és oklevéllel díjazzuk, emellett elnyerhető különdíj is.
Reméljük minél többen eljönnek, eredményes versenyt kívánunk mindenkinek.
lyv
(Forrás: "forró drót" újság 12. évf. 4.sz.)