Azt tartják róla, hogy igazi közösségi ember, jól tudja kezelni a konfliktusokat, segítőkész, alapjában véve vidám természetű.
Mondják, hogy az e.on társaságoknak erős szakszervezeteik és üzemi tanácsaik vannak.
Nos, ebbe a kitűnő csapatba jól beilleszkedett és a legteljesebb mértékben segíti a munkát Varga László.
- Az E.ON Dél-dunántúli Áramszolgáltató Rt. szakszervezeti közössége másodszor is bizalmat szavazott neked, elnöknek választottak. Volt-e más jelölt a tisztségre?
- A júliusban lezajlott tisztségviselői választások alkalmával a tagság akaratából öt évre újra bizalmat kaptam a bizalmi testülettől. Az elnöki posztra két jelölt volt, a szavazólapra azonban csak az én nevem került fel, és a testület hat ellenszavazattal választott meg. Ez 86%-os támogatottságot jelent.
- Az elmúlt négy évről szóló beszámolótokból kérlek, említs meg néhány fontos eredményt!
- Számos eredmény közül a következőket tartom kiemelkedőnek: a kollektív szerződés folyamatos javítása a tagság igényeinek megfelelően, a 20 perces ebédidő munkaidő részévé tétele, az E.ON Érdekegyeztető Fórum létrehozása, az előnyugdíj rendszerének bevezetése, a foglalkoztatási megállapodás, a szociális juttatások reálértékének megőrzése, növelése és az átlagkeresetek jelentős növelése.
- Milyen az új szakszervezeti vezetés összetétele, vannak-e új tagok?
- Az újonnan választott szakszervezeti bizottság létszáma három fővel nőtt, akik mint új tisztségviselők kerültek az SZB-be: Goldschmidt Mihály (Pécs), Haraszti Attila (rt. központ) és Végh Miklósné (Szekszárd).
- Általános vélemény, hogy ma nagyon nehéz szakszervezeti vezetőnek lenni, és az érdekvédelem területén sok-sok külső körülmény együttes hatásaként alig lehet elérni valamit. Mi a véleményed erről?
- Valóban nem könnyű feladat SZB elnöknek lenni, de a munkavállalók érdekében munkálkodni elhivatottságra van szükség, mely úgy érzem, bennem megvan és ezt bizonyítja az eddigi tevékenységem. Munkánk során arra törekedünk, hogy a tárgyalások alkalmával a munkavállalóink részére a sok-sok rosszból a legjobbat érjük el. Higy-gyék el, ez nem kevés! A 2004. évi kollektív szerződés módosítása során is komoly eredményeket értünk el, így például növelni tudtuk a bérelőleget, a törzsgárda-jutalmak és a kártyapénz összegét.
- Milyen célt tűzött ki a szakszervezet a közeli és a távolabbi jövőre?
- A DÉDÁSZ Szakszervezet Bizalmi Testülete által elfogadott programunkban kiemelt helyet foglal el a stabil munkahely megőrzéséért folytatott harc, a munka értékét elismerő tisztességes bérekért folytatandó küzdelem, az emberhez méltó életminőséget, élet- és munkakörülményt biztosító szociális ellátás eddigi eredményeinek megőrzése, illetve fejlesztése, valamint a tagszervező munkánk színvonalának javítása, különös tekintettel a fiatalok körében végzett tagszervezésre. Céljaink elérésében számítunk valamennyi szakszervezeti tagunk aktív támogatására, a program megvalósítása rajtunk, szakszervezeti tagokon múlik.
Jelszavunk: Együtt erősebbek vagyunk!
- A Dédász Szakszervezet tagja a VDSZSZ-nek. Hogyan ítéled meg az együttműködést? A jövőben kell-e változtatni valamit a kapcsolaton?
- A DÉDÁSZ Szakszervezet alapító tagja a VDSZSZ-nek. Az együttműködést korrektnek, kiegyensúlyozottnak ítélem meg. A tevékenységünk során esetleg felmerülő problémák megoldásában mindig számíthattunk a szövetség segítségére.
Ezt igényeljük az elkövetkező időkben is. A jövőben is a VDSZSZ-t, mint szolgáltató szakszervezetet kívánjuk igénybe venni.
- e -
(Forrás: "forró drót" újság 10. évf. 9.sz.)