Elöljáróban arról kérdeztük, hogy mint elnök milyen módszert alakított ki és mi jellemzi kapcsolatát a különböző területükön lévő szervezetekkel?
- 1976 óta végzek szakszervezeti munkát, kezdetben mint bizalmi és ifjúsági felelős. 1978-tól, miután elvégeztem a szakszervezeti vezetőképzőt, és függetlenített szervezőtitkár lettem. Ez valóban mindenes feladatot jelentett. A DÉDÁSZ Szakszervezet 1989-es megalakulásakor elnökhelyettes lettem. 2000 májusában választottak meg a szakszervezet elnökének. Mint elnök, a munkamódszeremben nagy szerepet helyezek a csapatmunkára, mindenkor ügyelve arra, hogy a testületek és a tagság véleményét, javaslatait figyelembe véve alakítsa ki szakszervezetünk az állásfoglalásait, a döntéseit. A csapatmunkát bizonyítja a bértárgyalásokon részt vevő tárgyalóbizottság, valamint a kollektív szerződést módosító munkabizottság is. Munkám során kiemelt fontosságúnak tartom a megfelelő információ biztosítását a tagság felé, és folyamatosan igénylem a tagságtól jövő információkat is.
Szakszervezeti csoportjainkkal napi kapcsolatban vagyok, személyesen, telefonon, faxon, e-mail-ben cseréljük az információkat az SZB tagokon és a bizalmiakon keresztül. Amennyiben rövid idő áll rendelkezésre egy adott téma kapcsán, úgy a technikai eszközöket veszem igénybe. Ha lehetőség van rá, úgy a tisztségviselők összehívásával szoktam élni.
- Úgy tudom, hogy hamarosan teljes körű tisztségviselői választások lesznek nálatok. Remélhetőleg Te is vállalod a megmérettetést!
- Még ebben az évben szeretnénk megtartani a választásokat, de lehet, hogy ez csúszni fog a jövő év eleji cégátszervezés miatt. A bizalmi testület úgy döntött, várjuk meg a választásokkal azt, hogy az új szervezetben kinek mi lesz a feladata, ki kinek fog munkát végezni.
Természetesen én is indulni kívánok a választásokon. Az előkészületek megtörténtek, csak arra várunk, hogy minden tagunk új munkahelye kialakuljon.
- A VDSZSZ-nek alapítása óta tagja a DÉDÁSZ Szakszervezet. Véleményed szerint a következő ciklusban milyen kihívásokkal kell számolniuk a villamosenergia-ipari dolgozóknak?
- A legnagyobb kihívást a liberalizáció jelenti, hiszen az további átszervezéseket, létszámcsökkentéseket fog jelenteni. A mi helyzetünkben pedig fel kell készülnünk az esetleges cégösszevonásokra, az ÉDÁSZ-DÉDÁSZ-TITÁSZ-KÖGÁZ-DDGÁZ szervezetekre gondolok.
(Forrás: "forró drót" újság 9. évf. 11.sz.)