Munkahelyi egészségfejlesztés
A munkahelyi egészségfejlesztés a munkáltatók, a munkavállalók és a társadalom közös erőfeszítése az dolgozó emberek egészségségének és jólétének fejlesztésére. Ez a következők kombinációjával érhető el: a munkaszervezés és a munkavédelem fejlesztése, a munkavállalóknak a teljes egészségvédelem fejlesztési folyamatban való részvételének ösztönzése, egészséges döntések lehetővé tétele és a személyes fejlődés ösztönzése.
A munkahelyi egészségfejlesztés többet jelent az egészségvédelemre és biztonságra vonatkozó jogi követelményeknek való egyszerű megfelelésnél, ezen felül még azt is jelenti, hogy a munkáltatók aktívan segítik munkavállalóikat egészségük és jólétük fejlesztésében. Ebbe a folyamatban elengedhetetlen bevonni a munkavállalókat, és tekintetbe venni szükségleteiket, valamint a munkahelyi munkaszervezésről alkotott véleményüket.
Azáltal, hogy a munkavállalók egészségesebbnek és jobban érzik magukat, a munkahelyi egészségfejlesztés számos pozitív következményre vezet, mint például csökkenő forgalom és hiányzás, megerősítette motiváció és magasabb termelékenység, valamint a munkáltatóról kialakult kép ’ fejlesztése pozitív és gondoskodó szervezetként.
A munkahelyi egészségfejlesztés általában különböző témákat céloz meg, és a gyakorlatban gyakran szorosan kapcsolódik a kockázatértékeléshez. Néhány, a munkahelyi egészségfejlesztési témakörök közül:
• Munkavállalók részvétele a munkaszervezési folyamat javítása.
• A munkavállalókkal való konzultáció és bevonásuk a munkakörnyezet fejlesztésébe.
• Mindezek az intézkedések a munkahelyi jólét elérését célozzák, mint például a rugalmas munkaidő vagy az otthonról dolgozás lehetővé tétele.
• A munkahelyi egészséges étkezés kérdésének felvetése, az egészséges táplálkozásról adott információk, valamint az egészséges menzai étkezés lehetősége és a saját étel elkészítéséhez szükséges eszközök rendelkezésre bocsátása.
• A dohányzásra való figyelemfelhívás beleértve a leszoktatási programokon való ingyenes részvétel lehetőségét, valamint a dohányzás megtiltását a vállalat teljes területén.
• A mentális egészség fejlesztése a vezetők számára a stressz kezelés és a csapaton belüli feszültség kezelésének módjaival foglalkozó tanfolyamok ajánlása, anonim pszichológiai segítségnyújtási lehetőség minden munkavállaló számára.
• Testgyakorlás és fizikai aktivitás sport tanfolyamok, a fizikai aktivitás ösztönzése, aktív és egészséges munkahelyi kultúra népszerűsítése.
• Egészség nyomon követése, ellenőrzések, mint például a vérnyomás és koleszterinszint.
Küldje tovább! | Nyomtatható verzió | Vissza a lap tetejére |
EVDSZ 2018. évi Rendezvényterve
EVDSZ 2018. évi Munkaprogramja
EVDSZ PROGRAMALKOTÁS 2018-2023
Aláírásra került a Villamosenergia-ipari Bér- és Szociális Megállapodás 2018-ra vonatkozóan
Villamosenergia-ipari Ágazati Kollektív Szerződés (2017. január 1-től)