A korábbi évek gyakorlatától eltérően a rekreációs központ működtetésének átszervezése miatt a képzésre fordítható időt le kellett rövidíteni két munkanapra.
A jelen lévő közel 80 fő tisztségviselő között sok új arccal találkozhattunk, mivel a PADOSZ tisztségviselőinek választása során a nyugdíjba vonulók helyére sikerült újakat választani. A részt-vevők közel harmada először volt ebben a körben. Ez üdítő színfoltot jelentett a képzésnek, ami reménnyel és bizakodással töltött el bennünket a szervezet jövőjét illetően. A képzésen részt vett és abban aktívan közreműködött elnökünk, dr. Kiss Mihály is.
Az első napon a rövid eligazítás, illetve a 2006. év értékelése után a meghívott vendégek, Kovács József, a PA Zrt. vezérigazgatója és dr. Dobos István humán igazgató tartott előadást az atomerőmű aktualitásairól, illetve fórum keretén belül válaszoltak a tisztségviselők közérdeklődésre számot tartó kérdéseire.
Az előadásokban részletes tájékoztató hangzott el a 2-es blokki üzemzavar-elhárítás körülményeiről, eredményeiről, a korengedményes nyugdíjazás kérdéseiről, a sugárveszélyes munkaköri besorolás jövőjéről, a cég vezetésének a nyugdíjasokhoz való viszonyáról. A PA Zrt. aktualitásain túl a két vezető érintette az MVM Társaságcsoport átalakításával kapcsolatos közös dolgainkat, kifejtették véleményüket az ágazati sztrájkkal kapcsolatban, megfogalmazták elvárásaikat a PA Zrt. munkavállalók, illetve a szakszervezetek magatartásával kapcsolatban. Ez az álláspontjuk élénk vitát váltott ki.
Hasonlóan nem volt konszenzus a közelmúlt egyik ügyével kapcsolatban sem, amelyben a humán igazgató álláspontját - a ballonos ásványvíz szolgáltatás megszünését - közel sem támogatták a jelenlévő tisztségviselők. A vezetők álláspontját, hogy keressük egymást a közös ügyeink jobb megértése érdekében, a résztvevők egyöntetűen támogatták. A fórumon elhangzott felvetések ügyében a megoldások keresésére a vezérigazgató úr és a humán igazgató úr ígéretet tett, illetve, hogy egyes kérdések körülményeit alaposabban kivizsgálja.
Az első napot a tisztségviselők este kötetlenebb formában, közös beszélgetéssel zárták le.
A második nap délelőttje az ágazati, illetve a társaságcsoport- szintű érdekegyeztetésről szólt. Gál Rezső VDSZSZ elnök és Major Gábor elnökhelyettes részletesen ismertette a C tarifa konfliktus eseményeit, felvázolták annak várható kimenetelét, valamint tájékoztatást adtak az ágazati bértárgyalás helyzetéről. A VDSZSZ elnöke a jelen lévő tisztségviselőknek, illetve a paksi kollektívának köszönetét és elismerését fejezte ki a 2007. február 6-i ágazati kétórás sztrájk során kifejtett magatartásukért.
A folytatásban az MVM Társaságcsoport átalakításáról és annak az érdekegyeztetésre kifejtett hatásairól volt szó. A bizalmiak megismerhették a lehetséges jövőképet. A VDSZSZ elnökének összegzése szerint a PADOSZ-nak és a paksi szakszervezeteknek sincs más alternatívájuk, mint a meghatározó folyamatokhoz igazodva bekapcsolódni és szerepet vállalni a társaságcsoport-szintű érdekegyeztetés új formációiba. Az ágazati blokkon belül Major Gábor elnökhelyettes az ÁKSZ megújításáról, annak aktuális eseményeiről adott részletes tájékoztatást.
A második nap délutánján a PADOSZ tisztújító választások helyzetéről szóló beszámoló következett, illetve folytatódott az elnök és a helyettesek, a jelölő bizottság tagjainak megválasztásával, a választás menetrendjének elfogadásával.
Bocsor István elnökhelyettes egy prezentáció keretében felvázolta a kétórás sztrájk egyeztetése, illetve lebonyolítása során felszínre került kérdéseket, problémákat. A felvetett kérdésekre a jelenlévők közösen keresték meg a válaszokat. Az elemzésből, a közös gondolkodásból és azok összegzéséből, a sztrájkkal, a sztrájkszabályzattal kapcsolatban több feladat került megfogalmazásra, amelyekkel kapcsolatban a PADOSZ-nak meg kell tennie a megfelelő lépéseket, kezdeményezéseket.
A nap hátralévő részében a jelenlévő kft.-s tisztségviselők, Pollakné Kardos Ilona és Herman Zoltánné adott tájékoztatást a társaságuknál folyó szakszervezeti munkáról, majd ezt követően az ATOMIX Kft. Üzemi Tanács és a PA Zrt. Munkavédelmi Bizottság munkájáról hallottunk beszámolót.
A tisztségviselők zenés, kulturális esten is részt vehettek. A jókedvről a PADOSZ Ifjúsági Tagozat vezetője és kollégája, Hanol Zsuzsa és Vári Dorottya gondoskodtak, akik szellemes csapatversenyt szerveztek és bonyolítottak le, a résztvevők kitörő lelkesedése mellett.
Az utolsó nap délelőttjén először a PA Zrt. Üzemi Tanács elnöke, Lőrincz László számolt be az elmúlt évben végzett munkájukról, majd a PA Zrt. Felügyelő Bizottság munkavállalói tagjai, dr. Kiss Mihály, László Pál, Pálmai István tették ugyanazt.
A beszámolók után zárásként a hagyományos PADOSZ fórumra került sor, ahol a PADOSZ vezetői, kibővítve az üt. és az fb. munkavállalói tagjaival, válaszoltak a tisztségviselők által feltett kérdésekre.
A korábbi évekhez képest a lecsökkentett idő miatt a képzést nagyon feszített tempóban kellett lebonyolítanunk, de úgy gondoljuk, hogy alapvető céljainkat elértük. Tudtunk a tisztségviselőinknek adni többletinformációt, így reményeink szerint azokkal felvértezve és élményekkel feltöltődve, eredményesebben folytathatják tisztségviselői munkájukat.
Küldje tovább! | Nyomtatható verzió | Vissza a lap tetejére |
EVDSZ 2018. évi Rendezvényterve
EVDSZ 2018. évi Munkaprogramja
EVDSZ PROGRAMALKOTÁS 2018-2023
Aláírásra került a Villamosenergia-ipari Bér- és Szociális Megállapodás 2018-ra vonatkozóan
Villamosenergia-ipari Ágazati Kollektív Szerződés (2017. január 1-től)