Az ember természetes igénye - kell hogy legyen - a tanulás, a minél szélesebb körű tudás megszerzése, ezzel emelkedik ki a többiek közül és válik hasznos tagjává a társadalomnak - vallja dr. Kiss Mihály, a Paksi Atomerőmű Dolgozóinak Szakszervezete elnöke.
Az utóbbi pár hónapban felfigyelhettünk arra, hogy munkaértekezleteken jogászok körében kollégának, máshol doktor úrnak szólítják Kiss Mihályt. Nincs tévedés, ez így van rendjén, ugyanis elvégezte a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karát és 2001 decemberében jogi doktorrá avatták.
Az elnök úrral dunakömlődi otthonában ennek okán beszélgettünk a tudásról, az embert próbáló feladatokról és arról, milyen belső és külső késztetés szükségeltetik a folytonos tanulás érdekében.
Különös élmény vele szót váltani. Szépen és jól beszél „magyarul”. Páratlan mesélőkészséggel, választékos előadásmóddal és igen kifinomult humorérzékkel is megáldott valaki. Meghatottsággal beszél a mindenben segítő családjáról, a kollégáiról, munkatársairól, akiknek szerinte nagy részben köszönheti, hogy munka mellett, a főiskolai évekkel együtt hét éve egyfolytában tanulhatott és sikeres vizsgákat tett. Örül a diplomának, de mint mondja, nem igazán az a nagyszerű dolog. - Az eskütétel után egyenként szólítanak az elnöki asztalhoz, és a kézfogások után „doktorrá fogadom” mondják és megkapod a diplomát, felemelő érzés. De mégis, amikor előtte az ember fölveszi az uniformist, a talárt, a föveget és átgondolja, uramisten túl vagyok egy iszonyatos munkán, egy hatalmas teljesítőképesség erőpróbáján és most már megillet a jog, hogy mindezeket a kellékeket felveheted, ez az igazi. És elmondhatom: „Jó mulatság, férfi munka volt!”
Kellő pillatanban egy nagyszerű
feladat, egy hiteles embertől
„Irigylem a nappali tagozatosokat”
Mindhalálig tanulás
Ma és holnap
- fábián -
(Forrás: "forró drót" újság 8.évf.7-8.sz.)