A külföldi hírek - Project Finance International (PFI) - szerint az év energiatervének díját az AES Co. érdemli meg. Ázsiában hatalmas beruházással, jól kecsegtető szerződésekkel veti meg a lábát a multicég. Ott jobb kilátások, olcsóbb termelés, még nagyobb profit várja. A jövedelemtermelésről február 27-én még webkamerás konferenciát is szervez. Miért érdekelné hát, mi lesz a magyarországi üzemekkel - Tiszaújváros, Tisza-palkonya, Borsod - és az ott dolgozó, dolgozott munkavállalókkal? Az AES és a még előteremthető nyereség megy, a „konzervek” maradnak magukra - segítség nélkül.
Mindenki megkapta a felmondását- halljuk a hírt. Még tavaly év végén zajlott le a munkavállalóknak tartott értekezlet, melyen tájékoztató hangzott el arról, hogy „drágának tartják az áramot, melyet tőlünk vesznek, ezért nem működtethető tovább az üzem”. Emellett a dolgozók hallják, érkezett több vevő, de sorban elálltak a vételtől. Az erőműben található nyersanyag eladása szép összeget hoz majd a konyhára, futná a tartozások kiegyenlítésére - de mindez inkább határon túlra kerül, mert nem tesz senki semmit. Ötven fő élt az erőmű ajánlatával és tavaly év végén a végkielégítéshez csapott plusszal távozott. A többiek? Még reménykedtek, még reménykednek, mégis működhet tovább az AES Tisza II. Nem tett jót az üzletnek az sem, hogy nemrégiben két gázüzemű erőművet is üzembe helyeztek az ország más részén más befektetők, már csak „az éltet minket, hogy szabályozó erőmű vagyunk”. A jelenlegi 120 főből március 31. után nagyjából tizenöten maradnak, hogy őrizzék a konzervet. Kilátástalanság, csüggedtség, elkeseredés és létbizonytalanság maradt a munkavállalóknak és családjuknak.
Mi valósul meg az „elkötelezett vállalati társadalmi felelősségvállalás programjából”? Mi valósul meg abból, hogy az „AES mint hosszú távú befektető hatással van a beruházásokra, a foglalkoztatásra, a környezetvédelemre és hozzájárul a gazdasági fejlődéshez”? Mi valósul meg abból, hogy „büszkék vagyunk arra, hogy Észak-Magyarország gazdasági és társadalmi fejlődéséhez felelős módon járulunk hozzá”? Mi valósul meg abból, hogy „tiszteletben tartjuk az ügyfeleink, társaink, a tevékenységünk által érintett közösségek, tulajdonosaink, beszállítóink és partnereink irányában vállalt kötelezettségeinket”?
Az AES honlapján az erőművek még működő üzemként vannak bemutatva: http://aes.hu/menu.html
Valójában amire az AES büszke - „$16 070 milliós bevétel 2008-ban”.
(L.E.)
Ízelítő a „szerencsések” közé tartozó cégről saját honlapján: 16 billió és 41 billió dollár bevétel. About AES The AES Corporation (NYSE: AES) is a Fortune 200 global power company. We provide affordable, sustainable energy to 27 countries through our diverse portfolio of distribution businesses as well as thermal and renewable generation facilities. Our workforce of 28,000 people is committed to operational excellence and meeting the world's changing power needs. Our 2010 revenues were $16 billion and we own and manage $41 billion in total assets.
http://newsroom.aes.com/phoenix.zhtml?c=202639&p=irol-newsArticle&ID=1653598&highlight=)
Az igazgatótanács tagjai: Philip Odeen, Samuel Bodman, Andrés Gluski, Tarun Khanna, John Koskinen, Philip Lader, Sandra Moose, Jay Morse, Charles Rossotti, Sven Sandstrom, Kristina Johnson, Zhang Guobao.
(e-mail: aesdirectors@aes.com)
Küldje tovább! | Nyomtatható verzió | Vissza a lap tetejére |
EVDSZ 2018. évi Rendezvényterve
EVDSZ 2018. évi Munkaprogramja
EVDSZ PROGRAMALKOTÁS 2018-2023
Aláírásra került a Villamosenergia-ipari Bér- és Szociális Megállapodás 2018-ra vonatkozóan
Villamosenergia-ipari Ágazati Kollektív Szerződés (2017. január 1-től)