TISZTSÉGVISELŐ II. – ÁGAZATI ÉRDEKEGYEZTETÉS, ÁLTALÁNOS KOMPETENCIAFEJLESZTÉS
A TÁMOP program első félévi képzéseinek befejező tréningje a tagszervezeti vezetők, elnökök, ágazati szakszervezeti tisztségviselők részére megtartott Tisztségviselő II. képzés volt 2014 június 13.-án. A képzésre Siófokon a Vértes Hotelben került sor. A képzésen a célcsoport számára fontos témakörök kerültek a fókuszba.
Az első nap képző intézménye:
trénerei: Adorjáni Mária, a Komárom Megyei Ergonómiai Tanácsadó KKT ügyvezetője
Dr. Nemeskéri Gyula, az Ergofit Kft ügyvezető igazgatója
A TÁMOP programban tervezett két napos képzésnek az első napján az általános kompetenciafejlesztés keretében a hatékony kommunikáció, a mások meggyőzése témakörök feldolgozására került sor.
A témakörök hasonlóak voltak az előző tisztségviselők részére megtartott képzések témaköreivel, a feldolgozás, a kifejtés mélysége azonban eltérő volt, mivel a képzésen résztvevők érdekképviseleti, érdekvédelmi munkájának sajátosságai, tapasztalatai alapján az ágazati szakszervezeti munkára vonatkozó következtetések levonására is sor kerülhetett.
A trénerek – figyelembe véve az előző tisztségviselői képzések tapasztalatait – olyan feladatokat hoztak a képzésre, amelyek feldolgozásával a gyakorlatban is alkalmazható következtetések levonására nyílt lehetőség. A feladatok megoldása során előjött az eredményes feladatmegoldásokhoz az információk megosztásának, illetve az együttműködésnek a fontossága. A trénerek célja az volt, hogy maguk a résztvevők átéljék az együttműködés során közös problémamegoldás sikerét. A résztvevők jól fogadták a feladatokat, és közösen felszínre hozták a feladatok megoldásával azokat az üzenetek, amelyek szakszervezeti munkájukban jól alkalmazhatók.
A résztvevők nyitottsággal, érdeklődéssel fogadták a programot és aktívan, konstruktívan vettek részt a közös munkában.
A második nap képző intézménye:
az oktató Kisgyörgy Sándor az ÉTOSZ Egyesülés igazgatója
A képzés célja az volt, hogy a célcsoport számára releváns ismereteket biztosításon a szociális partnerség funkciójáról, szereplőiről, tartalmáról szintjeiről és intézményeiről.
A képzés során elsajátított ismeret, kialakított készség, képesség, kompetencia
A képzésen résztvevő képes
1. - Ismertetni, hogy mely törvények, szabályok határozzák meg a munkavilágának szereplőit és kapcsolatuk szabályait
2. - ismertetni az érdekegyeztetés háromszintű rendszerét, szereplőit és intézményeit
3. - megtalálni az Mt. kollektív munkajogra vonatkozó egyes rendelkezéseit, és az egyes rendelkezéseket példákkal magyarázni
A képzésen résztvevők minden esetben tanúsítványt kapnak, amely kiadásának feltétele a képzésen hiányzás nélküli részvétel.
A képzéshez kapcsolódó dokumentumok:
2. nap előadásai:
A középszintű érdekegyeztetés és szociális párbeszéd Magyarországon
Thomas Piketty: Paris School of Economics / Tőke a XXI. században
Küldje tovább! | Nyomtatható verzió | Vissza a lap tetejére |