Ide tartozik Tolna – Baranya – Somogy megye. Ennek tagja az AUTONÓM Szakszervezeti Szövetség delegáltjaként Bocsor István a PADOSZ elnökhelyettese. A bizottság feladata a Dél-dunántúli régióban folyó szakképzések fejlesztésével kapcsolatban kiírt decentralizált pályázatok, és a vállalkozások által befizetett 1,5 %-os szakképzési hozzájárulásokból, saját képzések lebonyolítása esetén a 0,5 %-os rész visszaigénylésének elbírálása. A bizottság dönt a régióban rendelkezésre álló szakképzési források felhasználásainak elveiről és az egyes támogatások arányáról. A bizottság véleményezi a szakképzések fejlesztésére irányuló pályázati kiírások tervezetét. A bizottság egy 27 tagú testület, amelyben az országos szakszervezeti konföderációk 6 fővel képviseltethetik magukat. A bizottsági tagságra a megbízást 3 éves időtartamra az Oktatási Miniszter adja. A bizottság vezetését szintén az Oktatási Miniszter megbízása alapján a mindenkori OKÉV igazgatója látja el. A bizottság évente közel 1 milliárd forint, szakképzésre fordítható összeg felhasználásról dönt.
Hasonló szerepkört tölt be…… Rikli Sándorné is aki a Megyei Munkaügyi Tanácsban, a PADOSZ javaslatára ,szintén az AUTONÓM Szakszervezeti Szövetség delegáltjaként 1998-ban kapta megbízatását. A Munkaügyi Tanácsnak feladata a foglalkoztatást elősegítő képzések támogatása, ezen belül a tartós munkanélküliek és a nők foglalkoztatásának növelése. A felhasznált keret a munkaadói és munkavállalói járulékból adódik, mely 1. 750 milliárd Ft. évente.
A munkaügyi tanácsok a megyékben a foglalkoztatási és a munkaerő-piacképzési, valamint a megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatási rehabilitációját elősegítő támogatások nyújtásával kapcsolatos érdekegyeztetés ellátására jöttek létre. A munkaügyi tanácsok a munkaadók a munkavállalók, valamint az önkormányzatok képviseletét ellátó tagokból álló testületként működnek. A Munkaügyi Tanács dönt, a munka-erőpiaci alap foglalkoztatási alaprészének a megyében rendelkezésre álló eszközei felhasználásainak elveiről és az egyes támogatások arányáról. Figyelemmel kíséri a munkaerő-piaci alap decentralizált pénzeszközeinek megyei szintű felhasználását. Véleményezi a munkaerő-piaci alap rehabilitációs alaprészének a megyében felhasználható pénzügyi keretéből nyújtható támogatásokra kiírt pályázatok tervezetét, kezdeményezi és véleményezi a megye foglalkozási helyzetével kapcsolatos rövid és hosszú távú programokat, és figyelemmel kíséri azok végrehajtását. Véleményezi a megyei munkaerő-piaci szervezet működését. Beszámoltatja a munkaügyi központ vezetőjét Előzetes véleményezési jogot gyakorol a munkaügyi központ vezetőjének kinevezésénél
Ezzel kapcsolatban a munkaügyi kormányzat az alábbi elvárásokat fogalmazta meg a megyei munkaügyi központokkal szemben: - Aktivitás növelése, a munkaerő piaci előrelátás javítása, az oktatási rendszer orientálása a gazdaság igényeinek megfelelően- Szűk munkaerő-piaci keresztmetszetek oldása, mind a keresleti mind a kínálati oldalon- Szolgáltatások kiterjesztése az inaktívakra, válsághelyzetek kezelése- A jóváhagyott kormányprogramban, valamint a 2005. évi költségvetés tervezetében egyaránt kiemelt cél a foglalkoztatás növelésének elősegítése, a munkahelyek létrehozásának támogatása.
A Tolna Megyei Munkaügyi Központ kiemelt feladatai:
A munkahelyteremtést támogató pályázatok elősegítése, az atipikus foglalkoztatási formák elterjedésének sikeres támogatása, az alkalmi munkavállalói könyvel történő foglalkoztatás ösztönzése.