Elsőként Harmath Péter, az EVDSZ Ifjúsági Tagozatának elnöke megköszönte azoknak a részvételét a sportnapon, akik a nevezéseknek megfelelően megjelentek Pakson és helytálltak a mérkőzéseken. A fiatalok a szövetség tagszervezeteinek csapataihoz képest kisebb számú csapatot állítottak ki, de a megjelentek részt vettek a póker, a teke, az íjászat, a streetball, a röplabda mérkőzéseken. A tagozat azért döntött a külön csapatban való indulás mellett, hogy ezzel is demonstrálja az ifjúság összetartását. Nehéz helyzetből indultak, hiszen a tagok alapvetően más tagszervezetek tagjai, így több helyről érkeztek, a sportágak terén még nem játszottak együtt. Ennek ellenére az elnök nagyon jónak értékelte a versenyeket és elismerte a kitartást, melyet a csapattagok mutattak fel.
Szűcs József hozzászólásában kijelentette, hogy rendkívül jónak vélte a szervezők munkáját, a programokat. A pókerjátékokban vett részt és dicsérte a versenybíró munkáját, aki minden felmerülő problémát – a versenyzők közötti feszültségeket – kiválóan rendezett el. Azok a versenyzők, akik már profi kártyajátékosokként indultak, előnyt élveztek az amatőrökkel szemben. Az E.ON Dél-dunántúli Áramhálózati Kft. Szakszervezetének keszthelyi képviselője reményét fejezte ki végül, hogy a továbbiakban, vagyis a következő sportnapon még több fiatal jön el a jelentkezéseknek megfelelően. Ez fontos, hiszen minden rendezvényen szükséges kinyilvánítani a fiatalok összetartozási szándékát iparágon belül.
Harmath Péter válaszában azon véleményét fejezte ki, hogy nem róható fel a tagszervezetek által kiállított csapattagoknak az, hogy nyerni akarnak és mindent megtesznek annak érdekében, hogy a legjobb tudású játékosokat indítják a versenyeken. Ez az iparági sporttalálkozókon sincs másként.
Lóczy Erzsébet, a VIKSZ képviselője elmondta, egyetért azzal, hogy a nagyobb létszámú csapat kiállításának lehetősége egyszerűbb azoknál a tagszervezeteknél, amelyek taglétszáma nagyobb. Ez természetes, ezért kell arra törekednie a tagozatnak a továbbiakban, hogy minél több fiatalt tudjon megnyerni az ifjúsági tagozat az ilyen versenyeken való indulásra. Ha az esélyek nem is voltak teljesen egyenlőek, a létszám és a gyakorlat szempontjából, a részt vett tagok kiválóan érezték magukat a három nap alatt a vidéki városban. A városismereti és környéke verseny elnezvezése nem hiába volt „és környéke”, mint kiderült a tájvédelmi körzet megismerése volt a fő cél.
A képviselő remek kirándulásként könyvelte el, hogy egy különleges helyet járhatott végig a találkozó utolsó napján. Végső soron azonban kijelenthető, hogy a rendezvény elérte célját és az iparág jelentős része képviseltette magát, a munkavállalók baráti hangulatban találkozhattak és a fair play jegyében mérkőzhettek meg egymással – mondta a képviselő.
Majer István, az EDF DÉMÁSZ Szakszervezet tagozati képviselője, egyben a sportnapon részt vett WIFI csapat kapitánya kijelentette, mivel első alkalommal indult a csapat, még nincsenek meg azok a kiemelt személyek, akik nagy eséllyel indulhatnak a versenyeken. A tagozatnak nem voltak aktív, vagy igazolt sportoló tagjai, de nem is ez volt a cél. A fiatalok megmutatták, hogy tevékenyen jelen vannak a szövetségben, mind a sportban, mind annak munkájában.
Hanol Zsuzsa, a PADOSZ Ifjúsági Tagozatának elnöke a szervezés kapcsán szólt hozzá az értékeléshez. Véleménye szerint az érkezést követően lett volna szükség a csapat induló tagjainak átértékelő taktikai megbeszélésére: Mivel voltak jelentkezők, akik rajtuk kívül álló okok miatt nem tudtak részt venni a találkozón, ennek okán egyes mérkőzéseken létszámgondok álltak elő. Ez nem volt azonban igazán probléma, hiszen az előírás szerint csak azokon a versenyeken kellett indulni, amelyiken teljes mértékben tud megjelenni a tagozat. Végül tájékoztatott, hogy a paksi tagszervezetnél nevezési díj jár a jelentkezések mellé: Ez jelképes ugyan, mégis jobban tudatosítja a jelentkezőkben az időpont, a program, a megjelenés komolyságát. Mint szervező gratulált az ifjúsági tagozatnak a helytállásért és a részvételért, hiszen véleménye szerint fontos volt megmutatni szövetségen belül, hogy az Ifjúsági Tagozat egy külön szerveződés, de az EVDSZ szerves részeként tevékenykedik.
Második napirendi pontként a VDSZ fiataljainak bemutatása következett volna, de sajnos előzetes megkeresésünkre nem válaszoltak, így most nem tudtunk találkozni képviselőikkel. Ehhez kapcsolódik a májusi ifjúsági találkozó, ahova a vegyész szakszervezet fiataljai is jelenteztek, de mégsem tudtak részt venni. Az együttműködés további feladatait illetően a tagozat kifejezte abbéli szándékát, hogy újból meghívást intéznek a VDSZ felé egy későbbi rendezvényre, hiszen a villamosenergia-ipari szövetség már kiépült kapcsolatot tart fent a vegyész, energiaipari szakszervezeti szövetséggel. Ezt a gyakorlatot a tagozat is folytatni kívánja, hiszen fontos szempont egymás tevékenységének való megismerése, az érdekvédelmi tevékenységben szerzett tapasztalatok egymással való megosztása a fiatalokat illetően is.
Utolsó napirendi pontként szerepelt az október első felében tartandó továbbképzés az ifjúsági tagozat számára, melynek pontos helyszíne a továbbiakban alakul. A központi téma a kommunikáció, kapcsolatépítés lesz, meghívott szakértő előadókkal. Harmath Péter reményét fejezte ki, hogy sokan részt vesznek majd az oktatáson, hiszen ezek a találkozók mindig sok hasznos elméleti és gyakorlati tudnivalókat adnak a fiatalok számára is.
A következő tagozati ülés 2010. szeptember végére várható.
Küldje tovább! | Nyomtatható verzió | Vissza a lap tetejére |
EVDSZ 2018. évi Rendezvényterve
EVDSZ 2018. évi Munkaprogramja
EVDSZ PROGRAMALKOTÁS 2018-2023
Aláírásra került a Villamosenergia-ipari Bér- és Szociális Megállapodás 2018-ra vonatkozóan
Villamosenergia-ipari Ágazati Kollektív Szerződés (2017. január 1-től)