1. Folytassunk aktív nemzetközi szakszervezeti politikát, kiemelten az EPSU keretein belül. Segítsük a magyar vonatkozású európai üzemi tanácsok munkáját.
2. Vállaljunk aktív szerepet a LIGA konföderáció életében, támogassuk a szakszervezeti összefogás elvét és gyakorlatát.
3. A jövőben is a szabályzataink alapján, a demokratikus elveket és eljárásrendeket betartva, a kollektív vezetés elvét érvényesítve kell működnünk a programban meghatározott célok, feladatok teljesülése érdekében.
4. Olyan szervezetet építsünk tovább, hogy az feleljen meg a villamosenergia-ipari átalakulások (pl. liberalizációs át illetve kiszervezések) által támasztott kihívásoknak.
5. Legyünk nyitottak más kapcsolódó szakszervezetek befogadására, a kellően strukturált munkavállalói részérdekekre és tegyünk meg mindent a rétegszervezeteink, tagozataink hatékony működtetéséért. A tagság megőrzése illetve a tagtoborzás kiemelt feladat, e cél megvalósulásához további erőforrásokat kell rendelni.
6. Fektessünk nagyobb hangsúlyt a munkavédelemi tevékenységre. Fűzzük még szorosabbra az Üzemi Tanácsokkal, a munkavédelmi képviselőkkel és az FB munkavállalók által delegált tagjaival az együttműködést. Az információs, illetve képzési munka bevált elemeit megtartva e tevékenységet tovább kell fejleszteni. A következő 5 évben is demokratikus elvek alapján kialakított stabil pénzügyi működésre van szükség. Ezt - lehetőség szerint- ki kell egészíteni a szolidaritás elve alapján a rászorult tagszakszervezetek pénzügyi támogatásával. A tagdíjfizetési fegyelem fenntartása és megerősítse az egységes teherviselés szempontjából is fontos elv.
7. Az érdekvédelmi tevékenységünk során továbbra is használjuk fel a nemzetközi és országos kapcsolatrendszerünkből fakadó lehetőségeket, a hozzánk tartozó szakszervezeti tagság érdekeinek érvényesítése érdekében. Kiemelten kell foglalkozni a váltóműszakosok, készenlétet, ügyeletet adók helyzetével.
8. Az ágazati érdekvédelmi munka középpontjában továbbra is az ágazati kollektív szerződés értékeinek megőrzése és fejlesztése, a foglalkoztatás alakulásának befolyásolása és a bérharc legyen.
9. Az ágazati szociális ellátó rendszerek (VBKD ÖSP, VIT Ny. P., Vitamin E.P.,Egymásért-Együtt Alapítvány) működését továbbra is segítenünk kell. Célunk az, hogy ezek tevékenysége az általunk szervezett teljes munkavállalói körre érvényesüljön.
10. A legfontosabb továbbra is, a tárgyalásokon alapuló, szakmailag megalapozott érdekérvényesítés. A nemzetközi és a hazai szakszervezeti szolidalitással élve erősíteni kell tárgyalási pozícióinkat.
11. Ha szükséges, a jövőben is élni kell a tüntetés eszközével mind nemzetközi, mind hazai vonatkozásban, mind saját érdekeink, mind a szolidaritásunk kifejezése érdekében.
12. A sztrájk eszközét bátran kell alkalmaznunk az érdekegyeztetés érdekében, ugyanakkor meg kell teremteni annak a feltételét, hogy a villamosenergia területén is az ügyfelek számára érzékelhető sztrájkra kerülhessen sor.