A DÉDÁSZ Szakszervezet Szakszervezeti Bizottság tagja, az üzemi tanács elnöke és a felügyelőbizottság munkavállalói képviselője. 1971 óta szakszervezeti tag, 1975 óta végez rendszeres szakszervezeti munkát, kezdetben mint bizalmi, majd a tagság az addigi munkája elismeréseként egyhangúan ÜSZB titkárnak választotta meg és 1985 óta tagja a szakszervezeti bizottságnak.
A Villamosenergia- és Gázipari Munkavállalók Szakszervezeti Szövetségének alapító tagja és képviselője.
2006-ban a VDSZSZ 6. Országos Értekezletén aranygyűrű kitüntetésben részesült.
Nős, feleségével él Szigetváron, két felnőtt gyerekével szoros kapcsolatban van.
- Az E.ON Déldunántúli Áramhálózati Zrt.-nél, az évek során zajlott átszervezéseket lekövettük szakszervezeti oldalról, és a tagszervezésre nagyobb gondot fordítottunk az utóbbi években. Örülök annak, hogy egyre több fiatal munkavállalót mondhatunk a szervezet tagjának. A szervezettség jónak mondható, fizikai és szellemi dolgozók is vannak sorainkban.
Véleményem szerint egy szakszervezeti tisztségviselő akkor tudja igazán a feladatait ellátni, ha naprakész információkkal rendelkezik a társaságnál jelentkező aktuális problémákról. A megoldás keresésében pedig támaszkodnia kell a szakszervezeti tagságra és a választott tisztségviselőkre.
Jelenlegi munkámban is sokat segítenek a kollégák, a bizalmi testületre és a szakszervezeti bizottságra is támaszkodhatok.
Az elnöki tevékenység mellett az üzemi tanács elnöki feladatait is ellátom, illetve a felügyelőbizottság tagja vagyok a társaságnál. Az érdekképviseleti munkában nagyon fontos, hogy a döntéshozatalhoz szükséges megfelelő információk a döntéshozó rendelkezésére álljanak. Tudni kell azt is, hogy a cég elképzelései, tervei hogyan, milyen módon befolyásolják a munkavállalók életét. A különböző funkciókba történő megválasztásom, illetve annak ellátása mind-mind a megoldáskeresésben előnyökkel szolgál.
- Még az elődöm, Varga László indította útnak azt a munkát, mely során elmondható az elmúlt évek eredményeiről az új bérezési rendszer bevezetése, mely alapján minden munkavállaló az alapbéren felül 20%-os ösztönző juttatásban részesülhet az adott év teljesítménye tükrében. A munkavállaló teljesítményét évente kétszer értékeli a felettes vezetője és az alapján előleg kifizetésére a novemberi bérrel, az év zárásaként az elszámolásra pedig az áprilisi bérrel együtt kerül sor. Kiemelkedő eredménynek tekintjük - E.ON szinten létrejött, Start II.-vel kapcsolatos - a Foglalkoztatási megállapodást, mely rendezi a cégcsoporton belül maradók és az onnan kikerülők helyzetét is. Eredményesnek ítélem meg, amely valójában a 2007. végétől érzékelhető, a kétéves bérmegállapodást. Örülök annak, hogy az eddig elért eredményeink megtartásra kerültek.
Az évek alatt nem volt könnyű helyzetben az érdekképviselet az át- és kiszervezések során, hiszen pl. a DÉDÁSZ Szakszervezet négy kft.-ben dolgozó tagjainak kötött bérmegállapodást, illetve kollektív szerződést. Nagymértékben könnyítette azonban az együttműködést az E.ON Érdekegyeztető Fórum, melynek kialakításában a DÉDÁSZ Szakszervezet is kezdeményező volt.
Küldje tovább! | Nyomtatható verzió | Vissza a lap tetejére |
EVDSZ 2018. évi Rendezvényterve
EVDSZ 2018. évi Munkaprogramja
EVDSZ PROGRAMALKOTÁS 2018-2023
Aláírásra került a Villamosenergia-ipari Bér- és Szociális Megállapodás 2018-ra vonatkozóan
Villamosenergia-ipari Ágazati Kollektív Szerződés (2017. január 1-től)