Az AES Tisza Erőmű Kft. VDSZSZ Tagszakszervezetéhez tartozó munkavállalók 2002. november 22-én tisztségviselő választással egybekötött taggyűlést tartottak a helyi Veronika étteremben. A rendezvényen a tagság 64%-a megjelent.
Füzér József szb elnök beszámolójában részletesen foglalkozott az utóbbi négy év munkájával. Értékelte a VDSZSZ tevékenységét, szólt az országos érdekegyeztetésben elfoglalt helyéről és szerepéről. A helyi tagszakszervezet munkájáról megállapította, hogy a megváltozott viszonyok ellenére léteznek és működnek. Részletesen foglalkozott a kollektív szerződés, a bértárgyalások, a jóléti-szociális rendszer működtetése terén elért eredményekkel. A tagszakszervezet pénzügyi helyzetét stabilnak minősítette, de hangsúlyozta, hogy a taglétszám csökkenése miatt a bevételek nem fedezik a kiadásokat. Bejelentette, hogy a tagszakszervezet az AES-től megvásárolta a síkfőkúti faházakat és ezeket a jövőben saját hatáskörben működteti tovább. Ezt követően Varga László, az üzemi tanács elnöke - a tisztségviselő-választást előkészítő bizottság vezetője - bejelentette, hogy a szakszervezeti bizottság mandátuma lejárt, ezért új választást kell tartani. A tagsággal előzetesen egyeztetve javasolta, hogy háromfős vezetőség (egy elnök és két elnökhelyettes) kerüljön megválasztásra. Elnöknek Füzér Józsefet, helyetteseinek Pénzes Jánost és Matula Sándort javasolta. A jelenlévők egyhangú, nyílt szavazással e személyeket az AES Tisza Erőmű Kft. VDSZSZ Tagszakszervezet tisztségviselőinek megválasztotta. A taggyűlés vacsorával zárult.
Pénzes János
1953-ban született Mezőcsáton. A szakszervezeti mozgalommal korán - ipari tanulóként - került kapcsolatba, bizalmiként képviselte osztálytársai érdekeit. Korábbi munkahelyein is kivívta munkatársai bizalmát, hiszen bizalmi és szb tag volt. 1989-1991 között Németországban vállalt munkát. Az ott eltöltött évek mély nyomot hagytak benne, megerősítették a szakszervezetek fontosságába vetett hitét. A Tisza Erőmű Vállalat állományába 1992-ben vették fel. Munkaköre ellátásán túl a közügyek iránti érdeklődés, az emberekkel való törődés jellemezte. A választást előkészítő bizottság megkeresése és a munkatársak biztatása nyomán vállalta el az elnökhelyettesi feladatokat. Munkaköre: blokkgépész.
Füzér József
1948-ban Bánrévén született. Első munkahelye az Észak-Magyarországi Vegyiművek (ÉMV) volt. 1966-tól szakszervezeti tag, majd bizalmi és szb tagként is képviselte munkatársai érdekeit. A Tiszai Erőmű Vállalathoz 1977-ben került kalorikus munkakörbe. Bizalmiként kapcsolódott be a szakszervezeti munkába, majd 1984-től főbizalmi és szb tag lett: az üzemi tanácsok megalakulásától kezdődően annak tagja. 1998-tól az szb elnöke. Munkahelyi beosztása: blokk-operátor.
Matula Sándor
1969-ben született Mezőcsáton. Általános iskolai tanulmányait követően szakmunkás vizsgát tett gépszerelő karbantartó géplakatos szakmából. 1987-ben a Tiszapalkonyai Erőműben kezdte pályafutását, majd 1992-ben került a Tisza II. Hőerőmű állományába, lakatos munkakörbe. Szakszervezeti tag 1987-től lett. Eddig nem töltött be szakszervezeti tisztséget.